Sloneczniki

Pyaar Ka Punchnama - Kolumb ucieka od żony do Indii

jezyk hindi
2011
IMDb 7.7/10
Raju (Kartik Aaryan), Nishant (Divyendu Sharma) i Vikrant Choydhary (Raayo S. Bakhirta) razem wynajmują mieszkanie. Przyjaźniąc się.
Do pełni szczęścia brakuje im tylko dziewczyn. Wkrótce każdy z nich zakochuje się. Rajo zamieszkuje z Nehą (Nushrat Bharucha)
i próbuje sprostać jej rosnącym oczekiwaniom codziennie atakowany pretensjami.  Choudhary urzeczony Riyą (Sonnalli Seygall) cierpliwie znosi jej rozdarcie między nim a jej poprzednim partnerem.
Nishantowi tak dalece zależy na Charu (Ishita Raj), że pomaga jej w pracy i wysłuchuje jej zwierzeń na temat  nieporozumień w relacji z jej ukochanym Abijeetem....
W tle wydarzeń słychać piosenkę: 
" Chłopak się zgodził i stał się psem, jego oczy sie zmniejszyly; założyłem obrożę na szyję i stałem się psem". Sugestywnie pokazano tu słabość i zależność mężczyzn manipulowanych, szantazowanych emocjonalnie i wykorzystywanych przez kobiety. Zdumienie budzi, ile upokorzeń są w stanie znieść. Zanim Rajo wybuchnie w monologu "Mówi się, że za każdym sukcesem mężczyzny stoi kobieta, ale czemu milczy  się o tym, że za każdym nieudacznikiem też stoi kobieta; Czy Kolumb wiedział, czy nie wiedział, dokąd płynie, gdy mówił, że do Indii; ten biedny człowiek chciał tylko popłynąć gdzieś daleko. Powiedział żonie, że do Indii, ale ona i tak go wypytywała : Dokąd płyniesz? A dlaczego tam płyniesz? Naprawdę nie wiesz dokąd płyniesz? Dlaczego nie powiesz, że chcesz po prostu ode mnie uciec?"
 Oprócz Nushrat Bharucha - wszyscy łącznie z reżyserem to debiutanci.  Kolejne filmy Luva Ranjana to Aakash Vani i Sonu Ke Titu Ki Sweety i Pyaar ka Punchnama 2. W W każdym z nich  zagra para  - Kartik Aaryan i  Nushrat Bharucha. Ciekawe, choć bardzo mizoginiczne. Mężczyżni wykorzystywani, uwodzeni, by łatwiej mozna było ich poddać manipulacjom i szantażom emocjonalnym. Doprowadzani do łez.
PIOSENKI: