Sloneczniki

Akaash Vani - jak odzyskać utracone

Reż. Luv Ranjan (Pyaar Ka Punchnama, Pyaar Ka Panchnama 2, Sonu Ke Titu Ki Sweety)
2013
język hindi
IMDb 6.3/10


Akaash (Kartik Aryaan) i Vani (Nushrat Bharucha) spotykają się w uniwersytecie.
Ich znajomość zaczyna się od żartobliwego wyznania  miłości. Od uwodzenia jej pieśnią i tańcem. Od tego czasu można ich widzieć wszędzie razem.
Gdy po czterech latach  Vani wraca do rodzinnego domu, a Aakash wyjeżdża do Londynu na studia,  obiecują sobie wspólną przyszłość. Vani ma tylko przekonać rodziców do małżeństwa z miłości. Liczy, że najłatwiej im będzie wyjść jej na przeciw w chwili szczęścia podczas wesela siostry, ale do ślubu nie dochodzi, bo siostra ucieka z nieakceptowanym przez rodziców ze względu na różnice kast ukochanym. Rodzice są zrozpaczeni. Nie mogą zrozumieć, jak świeża miłość do mężczyzny może znaczyć więcej niż 24 lata ich miłości do córki. 
Upokorzeni utratą społecznego prestiżu postanawiają zaaranżować małżeństwo Vani, a ona sama nie śmie ich rozczarować. Zawiadamia o rychłym ślubie  pełnego żalu Aakasha...
Mimo cytatu z DDLJ (zakochani zanurzeni w żółci kwiatow) tej historii daleko do tego, by pozyskiwać serca ojca dziewczyny przez ukochanego. Dramatycznie pokazano tu zależność dorosłego dziecka od rodziców, spełnianie jego oczekiwań kosztem siebie, swoich uczuć. Realistycznie przedstawiono tu tragedię kobiety uwięzionej w małżeństwie z niekochanym mężczyzną, trwanie w sytuacji przemocy i braku szacunku. Zdecydowanie film głosuje za małżeństwami z miłości, przeciw aranżowanym.
W tej historii - rola spontanicznie tworzonej  poezji w wyrażeniu uczuć, przerwy w dostawie prądu sprzyjające wyznaniom miłości,  radość cieszenia się śniegiem i miłość rodząca się  na tle  Manali,
wśród tybetańskich mnichów-dzieci,
w Amritsarze,
pod Bramą Indii
i Wielkim Meczetem w Delhi. marzenie o miesiącu miodowym
W rolach głównych jak i w innych filmach Luva Ranjana
PIOSENKI: