Sloneczniki

Batti Gul Meter Chalu (Indie 2018 - hindi)

Batti Gul Meter Chalu (Indie 2018 - hindi)

29-02-2020
-  trójkąt  miłosny a brak prądu
Batti Gul Meter Chalu
Reż. Shree Narayan Singh (Toilet Ek Prem Katha)
jezyk hindi
2018
IMDb 6/10
komediodramat sądowo-miłosny z motywem braku pradu i fikcyjnych rujnująco wysokich rachunków
W lecie wędrowaliśmy po północno zachodnich Indiach. Teraz próbuje opisać naszą podróż. Pisząc znów podróżuję. Teraz jestem nad Gangesem w Uttarkhand. Stąd szukam filmów, których historia rozgrywa się w górskich krajobrazach Uttarkhandu. W ten sposob trafiłam na Batti Gul Meter Chalu.
 Shree Narayan Singha,
którego Toilet Ek Prem Katha lubię. Porwana obrazami nieznanej mi Tehri
(ja z Uttarkhandu poznałam tylko Dehradun, Haridwar i Rishikesh). żałuję, że nie przytrafillo nam sie byc w niej. W tym  miejscu, oszalamiajacym widokami
kolorowych domów wczepionych w zbocze gór, skał
i rzeki w dole
czymś oczywistym wydaje się być miłość. Taka, która wyrasta ze wspólnie przeżytego dzieciństwa. Jeśli ich jest dwoje, a ona jedna (Shradha Kapoor), to pojawi się problem wyboru i ryzyko utraty przyjaźni.
Ktoś zostanie poza, wykluczony. Tym kimś okazuje się Sushil Kumar, "S.K." (Shahid Kapoor).
Zaślepiony gniewem i żalem   zawodzi swego przyjaciela w sytuacji krytycznej, gdy temu bezprawnie obciążonemu nadmiernym rachunkiem za prąd grozi plajta  fabryki i licytacja rodzinnego domu. Dopiero samobójstwo .Sundara Mohana (Divyenndu) tak wstrząśnie SK, że zaangażuje się on jako prawnik w akcję przeciwko egzekwowaniu niesłusznie za wysokich rachunków za prad, którego zresztą często brakuje. Mobilizuje setki tysięcy skrzywdzonych ludzi.
Lubię dramaty sądowe. Ten niewątpliwie jest komediodramatem. Bohater Shahida szarżuje w sądzie,
  uwodzi, prowokuje. Shahida chętnie oglądam w różnych rolach. Gdy hamletyzuje wpisany w dramat Kaszmiru (Haider), gdy mierzy się z oskarżeniem narkotycznym w Pendżabie (Udta Punjab) lub tu, nad Gangesem, którego światła lampek na rzece budzą we mnie nadzieję. 
Z ciekawością obejrzałam.