Sloneczniki

Ki and Ka (Indie 2015 - hindi)

Ki and Ka (Indie 2015 - hindi)

04-04-2016
 - gdy mąż jest moją żoną
Reż. i scen.  R. Balki (Cheeni Kum, Paa, Shamitabh)
2015
IMDb 5.9/10
hindi
komediodramat miłosny

trailerKi (Kareena Kapoor) marzy o karierze bizneswoman.  Kilka lat młodszego od niej Ka (
Arjun Kapoor) do kariery zraził ojciec milioner.Jego pragnieniem jest pozostać w domu i żyć tak, jak  jego mama, artystka domu, artystka gotowania. Para decyduje się na ślub i próbuje żyć razem wbrew oczekiwaniom otaczającego ich świata.


Ale głód ego pewnego dnia doprowadzi do kryzysu między nimi...


Po wielomiesięcznej przerwie wróciłam w trzech filmach do kina indyjskiego. Jednym z nich jest Ki and Ka, w którym oprócz Kareeny i Arjuna Kapoora możemy zobaczyć też

Jayę i Amitabha Bachchana, grających siebie samych Obejrzałam z przyjemnością, tym bardziej, że głodna indyjskich kolorów, że w kinie, że dzięki i obok Kasi (mamy Misi :), ale myślę, że jeśli zapamiętam film, to przede wszystkim z powodu prowokującego tematowi i okoliczności, w jakich przebiegał seans. Serca mi nie poruszył. Mogłam się o tym przekonać porównując to, jak przeżyłam nazajutrz Opowieść o miłości i mroku, ekranizację autobiografii lubianego przeze mnie pisarza izraelskiego Amosa Oza.

Niemniej przyjemnością było zobaczyć Kareenę, którą lubię  w Jab We Met, Omkarze, Chameli, męską zmianę warty przy niej w postaci pięć lat młodszego Arjuna Kapoor, znanego mi z  Ishaqzaade, 2 States i Aurangzeb.
Reżyserem filmu jest R. Balki,


którego polubiłam w
Paa, a jeszcze bardziej w Cheeni Kum i (choć mniej) w  Shamitabh.

Dzięki, Kasiu:))

PIOSENKI:
Ji Huzoori
Foolishq
High Heels Te Nachle
Most Wanted Munda
Khwabon Main