Sloneczniki

Aurangzeb (Indie - 2013 - hindi)

Aurangzeb (Indie - 2013 - hindi)

09-10-2013
 - o dwóch takich, co ukradli księżyc
Reżyseria: Atul Sabharwal (debiut)
Scenariusz:Atul Sabharwal
Zdjecia: Karthik Ganesh (debiut)
Myzyka: Amarya Rahut
Język:hindi
Premiera: 2013
Ocena: IMDb 6.9/10Rozdzielone bliźniaki, jednemu brakuje taty, drugiemu mamy, jeden zły,  drugi dobry, ten dobry nie taki dobry, ten zły nie taki aż zły. Lubię takie smaczki. Nie darmo w dzieciństwie zaczytywałam się librettami oper. Wartka akcja, podmiana ról, by zdemaskować gangstera, ale w konsekwencji, jeśli to ojciec, nawet nieznany dotąd i nie zawsze najgrzeczniejszy i tak dojdzie do konfliktu lojalności.Kto kogo zdradza? Kto komu wierny? także w relacji z moją/brata dziewczyną (Sasha Aagha).Gdy zdecydowałam się obejrzeć ten film, myślałam że pokazuje on los Aurangzeba.


Czas Mogołów wciąż uważam za niewykorzystany przez film. W swoim czasie nie mogłam się wprost oderwać od Pawiego tronu. Z historii Aurangzeba pojawia się w filmie nie tyle echo jego bratobójczej walki o władzę , ile motyw odebrania władzy ojcu.
Z przyjemnością spotkałam w filmie znanych  i wiarygodnych w swych rolach aktorów - Rishi Kapoor,Anupam Kher i Jackie Shroff, wszyscy w rolach ojców, w dramatycznych relacjach z synami.Dodatkowo z podzielonymi rolami - ktoś tu jest gangsterem,ktoś policjantem. W rolach młodych: Pritviraj i znany mi już z Ishaqzaade Arjun, bratanek Anila Kapoora.Wtedy mnie zaciekawił, w Aurangzebie, w filmie akcji z bohaterem odzyskującym więź z matką i z ojcem, w dodatku w podwójnej roli, mniej się sprawdził.Ja  nawet z ciekawością obejrzałam ten debiut  Atula Sabharwala. 


Może miałam nastrój na perypetie bliźniaków?

Baarbadi

Jigra Fakira

Aurangzeb

Aurangzeb (rock)

Barbaadiyaan