Sloneczniki

Chakram - zanim umrę

scenariusz i w reżyseria Krishna Vamsi (Murari i Shakti: The Power)
Premiera: 2005
Język: telugu
IMDb 5.1/10
 చక్రం


Kolejny telugu (mam nadzieję, że telugu, a nie tamil),  o którym tak pisałam lata temu na wikipedii :

Tematem filmu jest godzenie się ze swoją historią życia, ze szczęściem i cierpieniem, przyjmowanie ze spokojem i choroby i śmierci. Film pokazuje pragnienie pozostawienia po sobie w ludziach śladu w postaci miłości, którą się im ofiarowało. Dramat ten przejmująco przedstawia też bliską relację ojca (Prakash Raj) i jego dorosłego syna (Prabhas).


Pomarańcz zdobiących dom nagietek. Zgiełk i ożywienie ostatnich przygotowań do ślubu. Pan młody nie odzywa się zza zamkniętych drzwi. Po wyłamaniu ich rodzina zastaje w pokoju tylko kartkę "Nie zgadzam się na ślub. Nie szukajcie mnie – Chakram".

W mieście pojawia się człowiek znikąd (Prabhas).


Ujmuje serca ludzi godząc ich ze sobą, pomagając im żyć wg wartości, które ich uszczęśliwiają. Dodaje odwagi niepewnym dzieciom. Godzi skłóconą wspólnotę mieszkańców. Pomaga małżeństwom widzieć w sobie też dobro zamiast wciąż wytykać zło. Jego radość życia udziela się innym.


Ojciec szukający wszędzie Chakrama natrafia na jego ślad w Hajdarabadzie. Spotyka człowieka, który prowadzi drugie życie uszczęśliwiając tych, z którymi się styka. Dlaczego porzucił swoje poprzednie życie?...

Tytuł Wykonawca Czas trwania
Jagamanta Kutumbam Sri 4:17
Koncham Karamga Kousalya 4:26
Naa Peru Chakram Sri 5:07
Oke Oka Mata Chakri 5:30
Rangeli Holi Shankar Mahadevan 4:46
Sony Cellphone Chakri, Kousalya 4:53