Sloneczniki

Tandoori Love

Reżyseria: Oliver Paulus
Obsada:Lawinia Paulus, Vijay Raaz, Martin Schick, Shweta Agarwal
Język: szwajc. niemiecki, hindi
Produkcja: Szwajcaria
Premiera:2008
Nagrody: 2 nagrody, 1 nominacja
Oceny: IMDb 5.1/10,


Rajah (Vijay Raaz), indyjski kucharz gotujący dla bollywoodzkiej ekipy, która kręci film w Szwajcarii, spotyka w supermarkecie Szwajcarkę Sonję. Zakochany w niej od pierwszego wejrzenia przemienia sztywną alpejską gospodę w kuszący zapachami Azji zajazd. Pracująca tam jako kelnerka Sonja (Lawinia Wilson) musi wybrać między cichą pełną oddania miłością mężczyzny z obcego jej kraju, a mało romantyczną, ale bezpieczną w swej swojskości miłością właściciela zajazdu Marcusa (Martin Schick). Kogo z nich wybierze Sonja?

Odtąd wiadomo jak Bollywood kocha Szwajcarię. Rozpoznajemy ja w tle tylu piosenek od "Sangam" począwszy a na "DDLJ" nie skończywszy. Czy z wzajemnością? Odpowiedzią na szwajcarskie akcenty w bolly filmach jest szwajcarski go film "Tandoori Love". Oliver Paulus

 

zdumiony widokiem alpejskiego kraju na filmie oglądanym w sercu Indii dawno już marzył o nakręceniu komedii o bollywoodzkiej ekipie realizującej film w Szwajcarii.


 Funduszy na taki film doczekał się dopiero wraz z europejskim (od 5-6 lat) boomem na indyjskie filmy.
Zahra pisała niedawno o filmie stworzonym na styku Indii i Hiszpanii ("Elproximo Oriente"). Ten konfrontuje Szwajcarię z Indiami. Zabawnie, z poczuciem humoru.Stawiając na smak kuchni i miłość. Uwodząc indyjskimi potrawami. Ichzapachami, barwami i smakiem. Ostre przyprawy i słodkie onieśmielonespojrzenie kucharza. Czy to wystarczy by chłód Alp chcieć zamienić nażar Mumbaju? I czy na tym smakowo-piosenkowym oszołomieniu naszachodząca po ziemi szwajcarska kelnerka może zbudować bezpieczne życie?
Przekonajcie się oglądając nagrodzoną w Kairze i Locarno komedię, w której tańczy nie tylko tajemniczy, mroczny Vijay Raaz ("Monsunowe wesele", "Company"), ale i krajane przez niego pomidory!Videofilmy: