Sloneczniki

Karwaan - z trumną przez południowe Indie

Reż. Akarsh Khurana (The Job, Adhir Bhat and Bobby Nagra's Some Time)

język hindi

tłum. tytułu: Karawan

trailer

2018

IMDb 7.5/10


Avinash Rajpurohit (Dulquer Salman) mieszka w Bangalore. Codziennie chodzi do pracy programisty, którą nienawidzi. Zrezygnował z marzenia o byciu fotografem ze względu na naciski ojca (Akash Khurana).  Teraz jego ojciec zginął w wypadku samochodowym i Avinash zaskoczony stwierdza, że przesłano mu ciało innej osoby. Wraz z przyjacielem  

Shaukatem (Irrfan Khan)

jadą z trumną z Bangalore do Koczinu, by wymienić ciała z rodziną, której przysłanie ciało jego ojca. W między czasie dołącza się do nich Tanya (Mithila Palkar), wnuczka kobiety, której ciało przewożą.... 

Film drogi  to najczęściej historia przemiany bohaterów, ich postaw do życia, ich relacji. Szczególnie, gdy odbywa sie ona w cieniu śmierci kogoś, kogo sie traci, ale kogo śmierć okazuje się też uwolnieneim, szansą na odciecie pępowiny i na pojednanie w sercu. Czyjaś śmierć, czyjaś pomyłka, droga przez Południowe indie i... wszyscy tu sobie życie ułożą stając się na końcu drogi szczęśliwsi niż byli na początku.
Obejrzałam tę pełną humoru komedię Akarsha Khurany

ze względu na obecność Irrfaan Khana (wyszczuplał w dręczącej go chorobie) i Dulquera Salmaana (to debiut bollywoodzki znanego aktora z Kerali). Z przyjemnością jednak szybko zapominając o czym było. W tle podróży Ooty, Munnar, Combinatore, i bliskie memu sercu widoki plantacji herbaty.

Aktorsko ten bollywoodzki film jest filmem multikulti - Irrfan Khan jest aktorem języka hindi, Duquer Salmaan języka malajalam z Kerali, a Mithila Plakar języka Marathi z Maharasztry.