Sloneczniki

Charlie - pojawiam się i znikam

Reż. i scen. Martin Prakkat (Best Actor, ABCD: American- Born Confused Desi)
język malajalam
2015
IMDb 7.8/10
9 nagród (za role - Kalpana, Dulquer Salmaan, Parvathy, zdjecia, scenariusz i rezyserię i in.)
Po OK Kanmani zaczęłam sobie według listy oglądać filmy z synem lubianego przeze mnie aktora malajalam Mammootty,ego - z Dulquerem Salmaanem.  Nie mogąc ich znaleźć  sięgnęłam do rosyjskiego dubbingu. Tu można znaleźć wszystko. Nie zawiodłam sie na jego wyborze filmów.
Charlie to sfilmowana przez Martina Prakkata
w pięknych krajobrazach zieleni plantacji herbaty i błękitu Morza Arabskiego opowieść o młodym człowieku, który straciwszy matkę wciąż biegnie do nikogo nie przywiązując się. Od człowieka do człowieka owładnięty misją pomagania. To wyprawia urodziny w morzu spełniając marzenie kobiety latami upokarzanej przez męża, to uratuje od prostytucji sprzedawane przez ojca dziecko lub dziewczynę od samobójstwa. W opuszczonym przez niego pokoju zamieszkuje pewna uciekająca od aranżowanego małżeństwa dziewczyna (Parvathy).
Pozostawione przez niego rysunku fascynują ją. Szuka ludzi,  którzy go znali. Szuka jego chcąc go zatrzymać w ciągłej ucieczce od siebie i od miłości.
Piękne obrazy, śpiew. Grom i przepych święta Onam
wzbudził we mnie żal, że nie przeżyłam go będąc w Kerali. Film ogląda się miło, ale w serce nie zapada.
Tytułowego Charliego w opowieści Martina Prakkata gra Dulquer Salmaan, jego ojca Nasser, Tessę - Parvathy. W tamilskim remake'u zagra  rolę Charliego Dhanush. Wersje filmu także - w marathi i bengalskim.