Sloneczniki

Care of Kancharapalem (Indie 2018 - telugu język)

Care of Kancharapalem (Indie 2018 - telugu język)

06-03-2020
- jedność czterech miłości

Reż. Maha Venkatesh (debiut)
2018
telugu
IMDb 9/10

Niezwykle piękny film. Cztery a właściwie pięć miłosnych historii rozgrywających się jednym miejscu, w pewnej wiosce w Telanganie. 
Sundaram to jedenastolatek
zakochany w Sunicie ze swojej klasy. Pomaga jej, podziwia ją,
zachwyca go jej śpiew. Błaga Boga Ganesa, by pomógł mu zwrócić na siebie uwagę dziewczynki. W tym czasie jego ojciec
z racji nie możności mówienia wykorzystywany przez wszystkich twórca niezwykłych rzeźb bogów wspierany przez żonę podejmuje się stworzenia ogromnej statui boga na zbliżające się święto. To zamówienie ma być szansą na nadzieje na dobrobyt rodziny. 
Do pracy prawie 50 letniego prawiczka, starego kawalera zostaje przyniesiona z Orisy wdowa z dorosłą córką.
Mimo różnicy statusu oboje zaprzyjaźniają się. Razem spacerują,
ćwiczą, rozmawiają.
Gdy Radna proponuje mu małżeństwo, Raju obawia się śmieszności wioski.
Trzydziestolatek Geddam pracuje w sklepie alkoholowym.
Co wieczór przychodzi do nich po butelkę wódki zapewniona kobieta. Geddam zakochuje się w przejmującym spojrzeniu  oczu muzułmanki. Gdy wyznaje jej miłość  okazuje się, że  Salima jest prostytutką. Zakochany Gadam proponuje jej małżeństwo.
Dwudziestoletni Joseph
i ćwicząca klasyczny taniec Bhargavi poznają się w dziwny sposób. Ona broni kogoś, kogo on bije na zlecenie. Ona zamówiwszy speców od pobicia, by nastraszyli kogoś, kto napastuje jej przyjaciółkę, wśród nich spotyka znów Josepha. Młodzi zaczynają się spotykać całą paczką. Joseph znajduje pracę, by moc zapewnić byt rodzinie, którą chce założyć z ukochaną. Bhargavi chcąc dzielić wszystko, co dla niego ważne, idzie z nim do kościoła, by poznać jego Boga. Zauważa ją jej ojciec hindus. Wzburzony
bliskością córki z chrześcijaninem.
Historie te przedstawiono bardzo realistycznie, szczerze, prawdziwie. Współprzeżywaniu ich towarzyszył mi  pewien niepokój, spodziewałam się wciąż klęski bohaterów. Koniec zaskoczył mnie.
Gorąco polecam.
P.S.
Film debiutanta Venkatesha Maha
rozgrywa się w tytułowej miejscowości Kancharapalem. Wśród odtwórcow ról wielu nie aktorów. Rolę prostytuującej się muzułmanki Salimy gra amerykańska  producentka filmu Praveena Paruchuri. Szykuje się remake językach  tamilskim i malajalam.
PIOSENKI:
- Asha Pasham