Sloneczniki

Tezaab Is Acid (Indie 1988 - hindi)

Tezaab Is Acid (Indie 1988 - hindi)

01-01-2018
- zakład o miłość

tytuł: Kwas (hindi: तेज़ाब, urdu: تیزاب,)

1988

język hindi

Tak opisywąłm go lata temu na wikipedii.

  Film uczynił  sławną Madhuri Dixit i wzmocnił pozycję nagrodzonego za rolę Munny Anil Kapoora. Film ten opowiada historę przemiany młodego ufnego idealisty Mahesha w poszukiwanego przez przestępcę Munnę. W opowieści tej skonfrontowano ze sobą postawy dwóch policjantów: skorumpowanego, który za pieniądze gotów jest obciążyć winą niewinnego człowieka i obrońcy prawa służącego przywracaniu ładu i sprawiedliwości. Przede wszystkim jednak film ten jest pochwałą miłości, która gotowa jest pokonać wszystkie przeszkody i pieśnią na cześć pełnej poświęceń przyjaźni. Wśród przedstawionych relacji pokazano też chorą relację ojca (Anupam Kher) podporządkowującego swoją córkę własnym potrzebom, nie liczącego się z jej uczuciami.

Piosenka ek do teen była w czołówce indyjskich list przebojów. Film ma odniesienia do filmu Streets of Fire.

http://photogallery.navbharattimes.indiatimes.com/photo/4661459.cms

Kiedy oficer policji Gaga Singh (Suresh Oberoi) spotyka po raz pierwszy Mahesha Deshmukha (Anil Kapoor) jest poruszony postawą młodego człowieka.

http://dooleyonline.typepad.com/.a/6a00e551a4e0f3883301a511b9b0f1970c-800wi

Pełen ufności do ludzi, gotów do poświęceń dla ojczyzny, uszczęśliwiony tym, że przystępując do marynarki spełnia marzenia ojca, nie wie jeszcze, że za chwilę będzie musiał skonfrontować się z cierpieniem. Na jego oczach podczas napadu na gang giną rodzice. Na jego barki spada odpowiedzialność za młodszą siostrę. Zaczyna studia w college'u dorabiając jako ratownik na basenie. Pociechę stanowią spotkania z przyjaciółmi, oparcie w lojalnym Babanie (Chunky Pandey). Mahesh, dobry brat i przyjaciel w sprawach sercowych jest jednak graczem. Uważa, że stosując odpowiednie reguły gry można w sobie rozkochać każdą dziewczynę. Zakłada się z przyjaciółmi, że wzbudzi miłość w podziwianej przez wszystkich Mohini Mandhr (Madhuri Dixit). Gdy upojony podbojem opowiada ze śmiechem przyjaciołom, jak zdobył serce dziewczyny, dostrzega nagle przed sobą zapłakaną twarz Mohini. Prawdziwość jej uczuć i łzy dotykają go boleśnie. Ale odzyskać teraz jej rozżalone serce jest dużo trudniej.


Muzyka i piosenki (w playbacku śpiewają)

Muzykę do filmu skomponował duet Laxmikant-Pyarelal, autorzy muzyki do takich filmów jak "Khalnayak", "Hum", "Ram Lakhan", "Mr. India", "Tezaab Is Acid", "Amar Akbar Anthony", "Bobby (1973)".