Sloneczniki

Happy Days (Indie 2007 - telugu)

Happy Days (Indie 2007 - telugu)

18-12-2017
 - magii miłosno /przyjacielska historia

Przeniesiony tu z blogu Zahry (valley-of-dance) jej  post  z 8 czerwca  2009 ;  w związku z zamknięciem blogów przed onet w styczniu 2018 - w 10 lecie istnienia blogu Zahry.

Produkcja:    Sekhar Kammula
Reżyseria:    Sekhar Kammula
Scenariusz:    Sekhar Kammula
Muzyka:    Mickey J Meyer
Obsada:    Sandesh, Nikhil, Vamsi Krishna, Rahul, Tamanna, Gayatri Rao, Sonia, Monali Chowdary, Kamalinee Mukherjee
Czas trwania:    155 min.
Kino: Tollywood

2007

https://naasongs.com/wp-content/uploads/2014/03/Happy-Days-2007.jpg
  

Fabuła
Chandu (Sandesh), Shankar (Vamsi Krishna), Rajesh (Nikhil), Appu (Gayatri Rao), Tyson (Rahul), Madhu (Tamanna) i Sangeeta (Monali Chowdary) to juniorzy lub jak kto woli nowy narybek collegu, którzy bezwzględnie podlegają seniorom (panom i władcom uczelni). Muszą tańczyć jak im „wodzowie” zagrają, dlatego trzymają się od pierwszej chwili razem. Tym samym zawiązują przyjaźń na całe życie. Razem przeżywają pierwsze miłości i przygody. Wszystkim przeszkodom stawiają czoła, gdyż takie jest imię przyjaźni. Nie dla wszystkich jednak przyjaźń znaczy to samo…

 

  https://happydaysmovie.files.wordpress.com/2007/09/happydays-group.jpg
 


Happy Days to film Sekhara Kammuli, który w 100% wypadł spod jego cylindra. Tak jak malarz ma koncepcję na swój obraz, tak ten oto reżyser stworzył to kolorowe i ciepłe dzieło sam własnymi rękoma. Co ciekawe młodzi aktorzy (juniorzy), zostali wyłonieni przez casting w radio Big Fm i serwis idlebrain.com. Czy było to błędem? Oceńcie sami. Ja już znam odpowiedź…

 

  


Fabuła jest prosta jak łodyga, banalna, z małymi kolcami, która na swym końcu  trzyma różyczkę, muskającą serce. Każdy z nas kiedyś decydował o kierunku swojej kariery, jaką ścieżką chce podążać, kim chce być, a co za tym idzie wybrał jakąś uczelnię/szkołę. Niejednokrotnie bez towarzysza u boku. Tak jest z naszymi bohaterami. Każdy jest na uczelni sam, nie zna nikogo, odważnie zaskarbia sobie pierwsze znajomości. Zastanawia się, czy to jest jego miejsce. Tu poznają swoje pierwsze miłości i pragnienia. Walczą o siebie i bliskich przyjaciół. Jednym słowem jest to optymistyczna wizja uczenia się w gronie oddanych przyjaciół, na terenie starszoklasistów.
Tyle miodu i słodyczy, że powinno zemdlić. Ale tak nie było! Nie w moim przypadku. Z nostalgią nudziłam się na zajęciach, czytałam gazetę w ostatniej ławce i z obawą czekałam na wyniki z egzaminów. I co tu dużo ukrywać… Szukało się miłości,

https://ujvalslounge.files.wordpress.com/2009/10/happydays11.jpg?w=640

tej jednej jedynej, wymarzonej.

http://img.nowrunning.com/content/movie/0-2007/Happy%20Days/stills/Happydays04.jpg

Oczywiście po roku przebicia się przez selekcję. Nasi bohaterowie znajdują swoją drugą połówkę już w pierwszym dniu bytowania. I tak oto przez kolejne dni nam śpiewają, tańczą, każą się radować! Wybitnie, prawda?

 

http://www.bharatstudent.com/ng7uvideo/bs/gallery/normal/movies/tw/2007/aug/happydays/happydays_101.jpg  


Kammula starannie dobrał aktorów. Bardzo naturalni, niezmanierowani, czyli młodzież taka jakiej byśmy oczekiwali. Zero znajomych twarzy (przynajmniej dla mnie) sprawiło, że zdecydowanie lepiej przyswajałam te bliźniaczopodobne historie zakochanych, mądrych i urodziwych studentów pierwszego roku studiów. Miałam tylko problem z Tysonem, któremu wymowa angielskopodobna jakby troszkę nie po drodze była. Ach… i te dziewczyny takie podobne do siebie… Ale przyjrzałam się im uważnie i dałam radę!
Nie ma co tu
się rozpisywać – urocza, pełna wdzięku i magii miłosno /przyjacielska historia, z bardzo przyjemnym dla ucha zapleczem muzycznym. Muzyka kojąca, nostalgiczna, przyjemna dla zmysłów, choć i jest tu miejsce na trochę energii i zabawy. Szczerze polecam! Mimo, że nic tu odkrywczego – wciąga, a to chyba samo mówi przez siebie. Nie oszukujmy się jednak – ten film jest spełnieniem dnia przede wszystkim dla tych, którzy uważają, że świat jest piękny. Za zadanie ma wypełniać ekran optymizmem i w 100% spełnia swoje zadanie.

 https://1.bp.blogspot.com/_GEZETBKuk44/RyxzG-o54XI/AAAAAAAAACE/I54ByXqBoKg/s320/happydays170745.jpg


W telegraficznym skrócie:

  • W filmie gościnnie pojawia się Kamalinee, która wciela się w postać seksownej nauczycielki.
  • Większa część zdjęć nakręcona została w Chaitanya Bharathi Institute of Technology (CBIT), którego Kammula jest absolwentem.
  • Film miał premierę najpierw w USA (28 września 2007 r), a później w Indiach (2 października 2007r). Tym samym stał się największym przebojem kasowym roku 2007.
  • Happy Days zdobył 8 nagród Maa Awards w tym dla najlepszego filmu, dla najlepszego reżysera, za scenariusz, muzykę i za piosenki oraz 6 nagród Filmfare, w tym za najlepszy film telugu, reżyserię, muzykę, piosenki i dla Sonii za rolę drugoplanową.


 


NAPISY (tłumaczenie milkaja)
Czy w Waszych oczach jest hitem? Ocenicie już sami.