Sloneczniki

Zmiana par (Indie 2006 - hindi)

Zmiana par (Indie 2006 - hindi)

10-12-2017
- Mixed Doubles

Reż. Rajat Kapoor

Konkoną Sen Sharmą i Ranvir Shoreyem w rolach głównych.

Reżyser tego filmu jest też autorem scenariusza i odgrywa jedną z głównych ról.

Ponadto graja też: Vinay Pathak, Naseeruddin Shah, Saurabh Shukla, 

 tytuł oryginalny: Mixed Doubles

komediodramat

2006

język hindi

Tematem filmu jest kryzys małżeński i próby rozwiązania go nie na drodze pogłębienia więzi, ale przy pomocy manipulacji, szantażu emocjonalnego i pogrywania zdradą. Film opowiada historię szczęśliwego dotychczas małżeństwa, które po 10 latach związku, pojawiającą się rutynę w pożyciu seksualnym leczy poprzez zamianę partnerami z inną parą.

Trzech aktorów tego filmu (Ranvir Shorey, Saurabh Shukla i Naseeruddin Shah) spotkało się z Rajat Kapoorem -reżyserem filmu (i odtwórcą roli Vinoda) – wcześniej na planie Mithya.

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/61MEGUYU7%2BL._SL1024_.jpg

Tak opisywałam go przed laty na wikipedii:

Sunil (Ranvir Shorey) po 10 latach małżeństwa przeżywa kryzys w związku z Malti (Konkona Sen Sharma). Od ponad miesiąca unika jej nocą. Maltti zasypia samotnie. Sunil ucieka w książki.

https://i.ytimg.com/vi/cwq9cbcOE8w/hqdefault.jpg

 Troskliwie zajmują się razem synkiem Avi, ale niepokoi ich brak fascynacji sobą. Malti odgaduje swoje obawy w rozmowie z przyjaciółką. Sunil szuka rady u przyjaciół. Jeden z nich, Indus mieszkający w Ameryce mówi mu, że on z żoną po wielu latach bycia razem nadal budzą w sobie pożądanie, bo należą do "klubu huśtawkowego" – co tydzień zamieniają się partnerami z innymi małżeństwami.

https://moviezonly4u.files.wordpress.com/2014/08/80aa2-ifpbmb1.jpg

 Dzięki temu ich związek zyskuje na pikanterii. Podekscytowany Sunil widzi w tym rozwiązanie swoich problemów. Zaczyna szukać w internecie par gotowych do takiej zamiany. Malti dowiedziawszy się o tym jest wstrząśnięta i rozżalona. Odchodzi z synkiem do swoich rodziców, ale Sunilowi udaje się przy pomocy szantażu chorobą serca, przekonać ją do spotkania z parą zainteresowaną wymianą seksualną.

http://i.indiafm.com/img/reviews/06/mixed2.jpg

Motywy: