Sloneczniki

Vaada (Indie 2005 - hindi)

Vaada (Indie 2005 - hindi)

09-10-2017
 - śmiertelny trójkąt z niewidomym

Reż. Satish Kaushik (  Tere Naam i Mujhe Kucch Kehna Hai)

tłum. tytułu: "Obietnica"

bollywoodzki thriller miłosny

2005

na YT bez nap.

Tak opisywałam ten film przed laty na wikipedii.

Tematem jest historia trójkąta miłosnego przypieczętowanego śmiercią. Arjun Rampal gra oślepionego w wypadku męża Pooji Amisha Patel.

http://www.bollyuk.com/ekmps/shops/nasser123/images/vaada-2005-eros-dvd-112-p.jpg

Niewidomy Rahul Varma (Arjun Rampal) znajduje swoją żonę powieszoną. W nieszczęściu szuka oparcia u swojego wieloletniego przyjaciela Karana (Zayed Khan). Trudno mu uwierzyć w samobójstwo Pooji (Amisha Patel). Z bólem wspomina czas, gdy zakochał się w niej, poślubił ją i mimo wypadku, w którym nagle stracił wzrok, cieszył się łączącą ich miłością.

https://i.ytimg.com/vi/Q_aTAbkU1rQ/hqdefault.jpg

Prowadzący sledztwo inspektor Khan (Rajesh Vivek) też nie wierzy, że Pooja popełniła samobójstwo. Zniknięcie jej ciała tuż przed sekcją tylko wzmaga te podejrzenia. Zastanawia go zachowanie niespokojnego podczas przesłuchań Karana. Sprawia wrażenie kogoś, kto coś ukrywa. I rzeczywiście. Karan kochał Pooję od lat. Byli kiedyś parą, ale jego wybuchowość i agresywność zraziły Pooję do niego. Karan licząc na odzyskanie jej serca po zdobyciu zapewniającego im godziwe życie majątku, wyjechał za granicę. Kiedy wrócił po dwóch latach okazało się, że Pooja jest już żoną jego przyjaciela i wspólnika w interesach – Rahula.

http://www.planetbollywood.com/Pictures/Posters/Vaada/vaada4P.jpg

Zdecydował, że zrobi wszystko, by odzyskać serce ukochanej.

Motywy Bollywoodu

Muzyka

Autorem muzyki do filmu jest Himesh Reshammiya

  1. Vaada Hai Yeh (Duet)
  2. Main Ishq Uska
  3. Teri Kurti Sexy
  4. Main Deewana
  5. Ud Ud Jaye
  6. Maula
  7. Vaada Hai Yeh (Male)
  8. Vaada Hai Yeh (Female)

Ciekawostki

  • Bohater grany przez Arjun Rampala prosi bohaterkę o rękę w sposób nawiązujący do sceny z angielskiego filmu "Love Actually" (z (Keirą Knightley) – w ciszy pokazuje jej kartki, na których napisał to, czego nie śmie na głos powiedzieć.
  • Arjun Rampal grał w parze z Amisha Patel w jeszcze jednym filmie (Humko Tumse Pyaar Hai). Razem zagrali jeszcze (już nie w parze) w Elaan. To jedyny film, w którym gra u boku Zayed Khana.