Sloneczniki

Waqt: The Race Against Time (Indie 2005 - hindi)

Waqt: The Race Against Time (Indie 2005 - hindi)

08-10-2017
 - ojca i syna wyścig z czasem

Reż. Vipul Amrutlal Shah, twórcę(Ankhen/ Oczy i Namastey London)

2005

język hindi

tytuł:  "Czas - wyścig z czasem" hindi वक़्त, urdu وقت,, inny tytuł "Waqt (Czas)", niemiecki "Tief im Herzen", angielski "The Race Against Time"

dramat rodzinny

https://i.ytimg.com/vi/sxkhcce3zr0/movieposter.jpg

Poniżej kopia mojego postu na wikipedii. Sprzed lat. Wówczas śledziłam film z ciekawością.

 

 Tematem filmu są relacje między ojcem i synem,

http://www.vickiesbollywoodbroadcast.com/wp-content/uploads/2015/01/1-d7.jpg

nadmierna miłość, która odebrała synowi samodzielność i próba naprawienia błędu, zmuszenie syna do przyjęcia odpowiedzialności za swoją rodzinę. W centrum filmu są problemy rodzinne, wychowanie, odchodzenie dorosłych dzieci z domu, choroba, narodziny, śmierć. Podstawową wartością głoszoną przez film jest wartość rodziny, miłość do rodziców, do dzieci, odpowiedzialność i troska o siebie, a także trwałość tradycji


Ishwarchand Thakur (Amitabh Bachchan) zdobył majątek produkując zabawki. Uszczęśliwia nimi dzieci. Dramatem jego staje się jednak ukochany syn, Aditya (Akshay Kumar). Ishwarchand wychował go w wielkiej miłości, spełniając każde jego życzenie, czyniąc jego życie jedną wielką zabawą.

http://dooleyonline.typepad.com/.a/6a00e551a4e0f3883301a73d9bf760970d-pi

Teraz z przerażeniem patrzy na swojego dorosłego syna, który nie chce pracować, żyje beztrosko nie licząc się z ludźmi, bez planów na przyszłość, przekonany, że zawsze potrafi udobruchać swego ojca, że ten rozwiąże każdy jego problem. Uroczy, rozrzutny, buduje swoje poczucie wartości na urodzie i pieniądzach ojca. Sumitra, matka Adityi próbuje uzmysłowić mężowi jego słabość wobec syna, która stała się słabością syna. Wciąż zabiega o postawienie synowi granic, wymagań, które pomogą mu przyjąć za siebie odpowiedzialność. Wkrótce okazuje się, że Aditya musi przejąć odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale i za poślubioną w tajemnicy przed rodzicami Pooję (Priyanka Chopra). Przymuszony okolicznościami i skrywaną przed synem gorzką tajemnicą

https://i.ytimg.com/vi/RMgXQv1QY30/maxresdefault.jpg

ojciec Adityi wreszcie dojrzewa do tego, aby przeciwstawić się wiecznym obietnicom syna, aby zmusić syna do konfrontacji z rzeczywistością, do przejęcia odpowiedzialności za założoną rodzinę.

https://bollywoodcopycats.files.wordpress.com/2009/10/waqt-the-race-against-tiime-wallpaper.jpg?w=450&h=450

Każe mu opuścić dom i zacząć zarabiać samodzielnie na siebie i brzemienną żonę.

 

W filmie grają ponadto:


Muzyka i piosenki

Muzykę do filmu skomponował Anu Malik. Autorem tekstów piosenek jest Sameer.

Motywy filmowe

Ciekawostki