Sloneczniki

Phir Milenge (Indie 2004 - hindi)

Phir Milenge (Indie 2004 - hindi)

08-10-2017
 - do zobaczenia w sądzie

Reż. Indii Revathi (aktorka z południa) 

tytuł hindi फिर मिलेंगे, urdu پھر ملیں گے, tj. do zobaczenia

dramat społeczny

język hindi

2004

W rolach głównych Salman Khan, Shilpa Shetty i Abhishek Bachchan.

http://st1.bollywoodlife.com/wp-content/uploads/2015/05/revathy-120515.jpg

 

Poniżej kopia mojego postu z wikipedii. Tak przedstawiałam ten film przed laty.

Tematem filmu jest obrona praw osoby zarażonej wirusem HIV. Inspiracją do filmu był hollywoodzki film Filadelfia.

Tamanna "Tamy" Sahani (Shilpa Shetty) to kobieta sukcesu. Piękna, urocza, lubiana przez ludzi, duma firmy reklamowej, źródło jej nieustannie rosnących zysków. Szef firmy TJ "Subbu" Subramanian może na nią liczyć w każdej sytuacji, na co uskarża się zaniedbywana młodsza siostra Tamanny Tania.

Tamy dowiaduje się, że na urodziny kierującego szkołą sztuk pięknych i teatru guru, na które co roku zjeżdżają się jego byli uczniowie z całych Indii, przyjedzie z USA latami niewidziany Rohit Manchanda (Salman Khan). Podczas spotkania powracają wspomnienia ich młodzieńczej miłości

http://im.rediff.com/movies/2004/jun/04poster.jpg

i oboje decydują się (obszedłszy symbolicznie siedem razy ogień obiecując tym sobie więź małżeńska) dopełnić ją oddając się sobie. Rohit wraca do Ameryki i Tamanna daremnie czeka na próbę spotkania z jego strony. Sześć miesięcy później Tania ulega wypadkowi. Potrzebna jest krew. Tamanna oddaje swoją krew siostrze przy okazji dowiadując się od lekarki (reżyserka filmu Revathy), że została zarażona wirusem HIV. W szoku przerażona zwierza się ze swojego nieszczęścia szefowi firmy, w którym szuka oparcia jak w ojcu, a ten... zwalnia ją z pracy zarzucając niekompetencję i brak zdyscyplinowania. Tamanna postanawia walczyć z firmą o swoje prawa do pracy mimo choroby na drodze sądowej. Po wielu odmowach sprawę wbrew swoim początkowym obawom przejmuje Tarun Anand (Abhishek Bachchan).

http://im.rediff.com/movies/2017/feb/07best-lawyer15.jpg

Wspierany doświadczeniem starszego prawnika Lala (Nasser) zaczyna walkę w sądzie z oskarżoną firmą reprezentowaną przez słynną ze zwycięstw adwokat Kalyani (Mita Vasisht).


Piosenki

  • Jeene Ke Ishare
  • Betaab Hai Dil
  • Yaad Hai Woh Pehli Mulaqat
  • Khul Ke Muskurale
  • Betaab Hai Dil (Sad)
  • Khushiyon Ki Koshish
  • Kuch Pal
  • Phir Millenge