Sloneczniki

Tanu Weds Manu Returns (Indie 2015 - hindi)

Tanu Weds Manu Returns (Indie 2015 - hindi)

13-10-2016
- poślubić własnego męża
Reż. Anand L. Rai (Strangers, Thodi Life, Thoda Magic, Raanjhanaa, Tanu Weds Manu)
hindi
2015
IMDb 7,8/10 Tanu Weds Manu widziałam w Mumbaju na Colabie. Jedyny film obejrzany w indyjskim kinie, więc mam do niego sentyment. To i obecność Madhavana i Kangany sprawiły, że z ciekawością zaczęłam oglądać sequel filmu. By zrobić kolejną część trzeba trzymającego nas w napięciu dramatu. Domyśliłam się, że zawarty w radosnym śpiewno-tanecznym uniesieniu związek rozpada się. I rzeczywiście - w Londynie na emigracji z mężem barwy związku przybladły. Ogień podsycać zaczęły już coraz bardziej ostre kłótnie, w których małżonkowie potrzebują już pośrednictwa terapeutów. By przed nimi wylewać wzajemne żale.
Tanu wraca sama do Uttar Pradeś  do Kanpuru.

http://www.urbannewsdigest.in/wp-content/uploads/2013/04/kanpur-city.jpg

Z rezerwy i szarości Londynu w feerię barw Indii. Ale ta parada życia i radosnego entuzjazmu jej nie dotyczy. Pełna żalu uniemożliwia  swoim prowokującym zachowaniem aranżowanie małżeństwa siostry. Szuka pocieszenia w uwadze mężczyzny, które porzuciła niegdyś dla Manu.

http://images.financialexpress.com/2015/05/kangana-ranaut.jpg

Tym czasem Manu znajduje kolejną Tanu.

http://1.bp.blogspot.com/-Q3Wxrd4BWzw/VWZPNJYZbcI/AAAAAAAALOY/nEOz1zEP1LE/s1600/Tanu-Weds-Manu-Returns-Kangana-Ranaut-Madhavan.png

Podobna do swojej ukochanej, ale  nie obciążona żalami, które ich podzieliły. Manu pragnie nowego, czegoś, co nie powtórzy starego. Gdy Manu i Kusum szykują się do ślubu wkracza Tanu. Próbując odzyskać swego męża.

http://www.fashionkafatka.com/media/catalog/product/cache/1/image/89393066b1de6c9924c14c145a83d718/k/a/kangana_ranaut_patilala_suit_-_tanu_weds_manu_returns_-_fashionkafatka_1.jpg

Czy jej, która jest jak wiatr uda się zatrzymać przy sobie mężczyznę, który jest "jak zamknięte drzwi"?.....
To nie pierwszy film, w którym napięcie podczas przygotowań do ślubu wynika z tego, że on czy ona, biorą go wbrew miłości do kogoś innego. Dręczą siebie i patrzącego na to z męką ukochaną osobę.Indyjskie rozdarcie - przygotowanie do  ślubu, podczas którego serce rwie się do kogoś innego, tylko tym razem nie jest to ktoś odrzucony przez rodzinę,  ale ex żona po rozwodzie. To pierwszy widziany przeze mnie film, w którym zakochanych dzieli rozbity związek i rozwód. Nie chodzi już tylko o rozeznanie się w swoich uczuciach i przeszkody z zewnątrz, ale i o sklejenie rozbitego, wybaczenie i pojednanie.

W filmie  też
- motyw międzykastowego małżeństwa zagrożonego rozpadem z powodu   sztucznego zapłodnienia
- motyw przemocy - niezadowoleni z wyborów córki rodzice grożą jej ... spaleniem
- aluzja do sytuacji kobiety ("zabijacie córki przed narodzinami albo dusicie dorosłe")
- pesymizm ojca bohatera -  "prawo życia - muszą się zakochać,  poślubić i uprzykrzać sobie życie; samemu też źle z drugą osobą nie lepiej"

Dobrze mi się oglądało, choć przesada pewnych scen raziła mnie. Ale dałam się jak i główny bohater urzec obu Tanu i Kusum (w które wcieliła się Kangana)


PIOSENKI:
- Mat Ja Re
- Banno
- Ghani Bawri
- Mari Gali