Sloneczniki

Zakochana bez pamięci (2012 - Francja)

Zakochana bez pamięci (2012 - Francja)

- stracić pamięć, by odzyskać siebie
Reżyseria:Sylvie Testud (debiut aktorki)
Scenariusz: Sylvie Testud, Claire Ramarechal
Tytuł:
La vie d'une autre, Another Woman's Life
Język: francuski
Premiera: 2012
Gatunek: komediodramat romantyczny
Ocena: IMDb 5.8


Marie (Juliette Binoche) przez swojego pracodawcę Dimitri Speransky (Vernon Dobtcheff) poznaje jego syna Paula (Mathieu Kassovitz). Urzeczeni sobą już pierwsze spotkanie wieńczą nocą miłości. Marie obudziwszy się rano przekonuje się, że nie poznaje swojego życia. Minęło piętnaście lat.


W domu woła za nią mama ośmioletni chłopiec,


ona sama jest kobietą obrzydliwie bogatą, nielubianą i w kryzysie w małżeństwie z Paulem....Na co dzień nie mamy dystansu do siebie i nie wiemy, jak pewne decyzje, wybory, prowadzą nasze życie w kierunku niezamierzonym przez nas, jak my z dnia na dzień zmieniamy się w kogoś, kim nie chcielibyśmy być, jak zmieniają się nasze relacje z innymi. Czasem uświadomiwszy to sobie,  desperacko chcemy zmiany. Nie zawsze staje sie ona naszym udziałem.
Bohaterka tego filmu ma okazję spojrzeć na swoje życie oczyma siebie sprzed piętnastu lat, oczyma nadziei i gotowości do miłości.  I to daje jej siłę do zmiany  relacji z wszystkimi ważnymi oczyma w jej życiu - z mężem, matką, synem. To zdumienie i groza wobec obcego życia, które okazuje się twoim życiem i wysiłek zmiany, odzyskania serc straconych


  są tematem tego debiutu reżyserskiego aktorki Sylvie Testud.


Filmu niepokojącego, drażniącego chwilami, a jednak zjednującego pragnieniem zmiany i rolami lubianych przeze mnie aktorów - Juliette Binoche ("Zapiski z Toskanii", "Ukryte") i Mathieu Kassovitz ("Amelie").W drugoplanowej roli ojca bohatera pojawia się też aktor, który miga mi czasem w cieniu innych ludzi, a którego spojrzenie jednak dobrze pamiętam: Vernon Dobtcheff.
Jeśli chcesz umieścić swój komentarz, skopiuję go pod tekstem. Zapraszam