Sloneczniki

Cezar (Rosja 2013)

Cezar (Rosja 2013)

28-04-2016
 - na blogu wydano na ciebie wyrok śmierci
reż. Eldar Saławatow
serial kryminalny rosyjski
2013
Цезарь
film online po rosyjskuDziennikarz i foograf, Aleksiej Goworkow  (Artiom Tkaczenko),
pisuje na blogu pod pseudonimem Cezar.  Demaskując tam  przestępstwa policjantów i urzędników na służbie państwa. Gdy pewnego dnia fotografuje kapitana policji, Denisa Zwiagina  (Daniił Strachow) podczas pracy, ten wybucha, rzuca się na niego,  w gniewie niszczy mu aparat. Policja obawiając się ataku Goworkowa na sławnym blogu, proponuje mu udział w śledztwie policyjnym, w oddziale Zwiagina. Dając mu okazję na przyjrzenie się pracy policji z wewnątrz.  Wszyscy liczą, że Cezar będzie świadkiem rutynowych działań, ale...


Ludzie demaskowani na blogu przez Cezara umierają. Kto ich zabija? Cezar? Czy Cezar demaskując kogoś, przygotowuje kolejny cel zabójstwa dla kogoś nieznanego? Śledztwo trwa i w miarę rozwoju akcji, podejrzewamy coraz to nowe osoby. Obejrzałam przeskakując sceny (serial zająłby mi za dużo czasu) przede wszystkim z ciekawości dla nietypowej, twardej roli Daniiła Strachowa w roli narwanego kapitana Denisa. Wiecznie z termosikiem z herbatą, do której dorzuca goździki. Z ogoloną głowa i tatuażem kodu na szyi.
Ponadto każdy wpis na blog zaczynał się  cytatem z Juliusza Cezara:
- Zdradę kocham, zdrajców nienawidzę
- Wierzymy chętnie w to, czego pragniemy, i spodziewamy się, że nasze uczucia podzielają inni.
- Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją – są niebezpieczni.- Nikt nie jest na tyle odważny, by nie przestraszyć się nieoczekiwanego.
- Żadne zwycięstwo nie da tyle, ile można stracić na jednej klęsce.
- Nie traci tylko ten, kto niczego nie ma.

Itd - lubię cytaty.