Sloneczniki

Rajski gaj (Rosja 2015)

Rajski gaj (Rosja 2015)

19-01-2016
- Nadzieja dla Rosji

reż. Aleksander Proszkin (Dr Ziwago 2005, Córka kapitana 1999)

rosyjski

Райские рощи

2015

dramat

 

Ciężko mi się oglądało. Przygnębił. Bohater pracuje jako dizejner na portalu prosperującej firmy o  nazwie Nadzieja dla Rosji. Właśnie z żoną Galą po sześciu latach małżeństwa wprowadził się do nowego mieszkania. Zaczyna się nowy rozdział w  życiu tych, co kiedyś całując się na ławce zakochanych byli przekonani, że będą że sobą na zawsze.

Jednak na horyzoncie pojawia się ktoś, z kim Wiktor był blisko w przeszłości, a w dniu, w którym Gala chce powiedzieć mężowi o tym, że spodziewa się dziecka, ten umawia się z młodziutką dziewczyną.

Gala dowiedziawszy się o tym, odchodzi, a bliski samobójstwa Witia szuka dla siebie ratunku w polowaniu na kaczki. Gdy...

 

Pada strzał, trup kaczki w wodzie. Symboliczny wobec tego rozpadu związku, który następuje na naszych oczach. W filmie, miłość,

zdrada,

 

aborcja, próba samobójcza

i dużo, bardzo dużo alkoholu. Plus fikcja zdarzeń tworzonych w komputerze i tyrady o sumieniu.
Przybiła mnie scena, gdy na laptopie bohatera pojawia się twarz ojca błagającego go o odwiedziny.Przecież mi zostało mało czasu. Przyjedź!. I towarzyszącą temu rada kumpla: zablokuj go, a potem wieść z komputera o śmierci ojca.
Bardzo smutna Nadzieja dla Rosji.

Mimo obecności aktorów, którzy 11 lat temu zagrali tez parę w Dzieci Arbatu- Czułpan Chamatowej

i Jewgienija Cyganowa

- niezbyt mi się podobał mi się.