Sloneczniki

Polowanie na "Piranię (2006 Rosja)

Polowanie na "Piranię (2006 Rosja)

13-05-2015
- jeśli mnie nie złapią, to ocalę świat
Reż. Andrej Kawun (Kandahar)
wg powieści Aleksandra Buszkowa
rosyjski
Охота на Пиранью
2006
2 nagrody (za role - Władimir Maszkow i Jewgienij Mironow), 2 nominacje (za akcję)
IMDb 6.1/10


można zobaczyć po ros na YT
z lektorem

 

Polowanie na Piranie zdecydowałam się zobaczyć, aby kolejny raz - po Na mój rozkaz,  Limicie, Idiocie, Mamie i Popiele -  nacieszyć się duetem aktorskim : Władimir Maszkow i Jewgienij Mironow.Film mnie zaskoczył.  Spodziewałam się dramatu, a do czynienia miałam z filmem akcji, w którym znalazło się miejsce i na traumę dzieciństwa

zamienioną na okrucieństwo psychopaty odegranego przez Mironowa i na eksperymenty z bronią chemiczną, którą próbuje się sprzedać terrorystom arabskim i na droczącą się w warunkach tajgi niedobraną parę miejskiej panienki (Swietłana Antonowa)   i szkolonego przez specnaz Piranii (Władimir Maszkow).

 

Akcja rozwija się wokół bojowego zadania zniszczenia uległej katastrofie broni i konfrontacji z władzą bezwzględnego despoty, który urządza w tajdze polowanie na złapanych przez siebie ludzi. Oczywiście  Prochor nie spodziewa sie, że wśród turystów trafia na kogoś, kto podejmując walkę zmieni charakter polowania, unicestwi  ludzi despoty  w przebiegle zastawianych pułapkach, zwyciężając nawet zdradzany. 

W filmie Andreja Kawuna,

 

któremu wdzięczna jestem za Kandahar,   w rolach sługusów despoty występują: Andrej Mierzlikin jako Sztabs (Bumer, Bumer 2, Huśtawka)

i   Aleksander Gołubiew (Alosza z Braci Karamazow z 2007) jako Biełorysy. Ponadto w roli wieloznacznego Zimy bardzo ciekawy w swoich rolach Siergiej Garmasz.

 


Obejrzałam, ale jak dla mnie za dużo testosteronu,  przesada, która pewnie miała być parodia.