Sloneczniki

Wyjście (Ukraina 2009 - rosyjski)

Wyjście (Ukraina 2009 - rosyjski)

10-04-2015
- z więzienia, wyjście z szach mata

Reż. Igor Kopyliow
2009

Ukraina
rosyjski
Way Out
TV dramat kryminalny
Выход
rosyjski
Wyjście z więzienia, wyjście z beznadziejnej sytuacji. To właśnie jest udziałem głównego bohatera, zagranego przez Władimira Wdowinczenkowa, genialnego matematyka, który najlepiej umie liczyć miliony. Duże pieniądze, duże cierpienie. I zdrada z każdej strony. Gdy Wład po 10 latach wychodzi z więzienia zarówno jego były śledczy, była żona, były przyjaciel, z którym od niego odeszła wydając go milicji, wszyscy oni wiedzą, że Wład ma gdzieś schowane miliony. Lepiej go nie spuszczać z oczu. I tak patrzymy na tą historię, ttórej akcja rozgrywa się w aucie, w klubie, w więzieniu, na posterunku i  w cerkwi, gdzie  w dialogu z przyrodnim bratem, ojcem Aleksiejem padają słowa:

-  Nie Boża wola ma sie zdziac,  a twoja?
 - Moja!

Wciąż śledząc go czyimiś oczyma.Nie warto tracić czas  - choć sam Wdowiczenkow zmęczony stratami i stękniony za życiem rodzinnym bywa sugestywnie obecny. Scenarzysta daje mu nawet kogoś,
kto mógłby odpowiedzieć na jego tęskne spojrzenia rzucane na ulicy za matką z dzieckiem, za czułą wobec siebie parę staruszków - obietnicę, że bohaterowie będą żyli długo i szczęśliwie, aż jedno z nich zamknie drugiemu powieki.Albo aż jedno zdradzi to drugie.


Byłą żonę bohatera gra tu Olga Filippowa, która  jeszcze pięć lat będzie jego czwartą żoną, zastąpioną od 2015 roku piątą, Eleną Liadową, z którą razem Wdwowiczenkow zagrał w ostatnim filmie Lewiatan.