Sloneczniki

Poovellaam Kettuppaar (Indie 1999 - tamilski)

Poovellaam Kettuppaar (Indie 1999 - tamilski)

21-11-2014
- pozyskać serce rodzica
reżyser: Vasanth (Aasai)
Muzyka: Yuvan Shankar Raja (Raam, 7 G Rainbow Colony, Yaradi Nee Mohini, Maryan - śpiew)
śpiew w playbacku - Hariharan, Sadhana Sargam
IMDB 6.3/10
tamilski
(1999)
tytuł: Spytaj wszystkie kwiaty
பூவெல்லாம் கேட்டுப்பார்


 Kryszna (Surya) i  Janaki (jyothika)  zakochują się  w sobie,


 a potem rozpoznają siebie jako dzieci wrogich sobie dwóch muzyków filmowych. Odrzuciwszy pomysł  zranienia  najbliższych ucieczką i ślubem w ukryciu, postanawiają  pozyskać  serca rodziców zamieszkując w ich domach w przebraniu kierowcy i pielęgniarki...

W filmie Vasantha bohater ujmuje dziewczynę troską o nią, wyrzeczeniem się na jej rzecz swoich potrzeb, przekorą, śpiewem i ... wyliczaniem po tamilsku 100 nazw kwiatów. Bohaterowie spotykają się to w autobusie, to na dworcu, w przyklasztornym college'u, bronią indyjskiej obyczajności (żadnych english kiss publicznie). Jesteśmy tu świadkami poświęcenia śpiewem nowej hinduskiej świątyni, scenek z życia środowiska filmowego, najazdu brygady podatkowej na dom i  kruszenia cudzej zatwardziałości staniem całą noc na deszczu (a indyjski deszcz to deszcz deszczy). Zwycięstwo przypada rodzinie,  szacunkowi dla rodziców okazanemu w postaci posłuszeństwa i rozbrajania uprzedzeń rodzica pokornym czekaniem na jego błogosławieństwo.
Film obejrzałam ze względu na młodą tu jeszcze  (siedem lat później małżeńską) parę aktorską  Suryę i Jyothikę plus Nassera (w roli ojca). Miał swój klimat, ale dłużyła mi się ta przewidywalna komedia pomyłek i przebieranek ku skruszeniu serc z końcowymi przytulankami na znak przebaczenia. Miło jednak, że ku pozyskiwaniu serc.


PIOSENKI:

Chudithar Anithu Vantha
Senyoreeta Senyoreeta
Irava Pagala
SEVVANAM
PUTHTATU
POOVA (F)
POOVA (M)