Sloneczniki

Rainbow (2008 Indie - telugu)

Rainbow (2008 Indie - telugu)

14-11-2012
- holi w czarno-bieli

Reżyseria: VN Adithya

Obsada: Raahul, Sonal Chauhan, Sindhu Menon

Gatunek: dramat miłosny

Premiera: 2008

Język: telugu

Ocena: IMDb 6/10


Niema Kamala (Sindhu Menon) od lat kocha w milczeniu


wynajmującego w ich rodzinie pokój  malarza Shyama (Raahula). Jego serce zaś zwraca się ku marzącej o karierze aktorki Swapnie (Sonal Chauhan).


Robi wszystko, by jej w tym  pomóc. A ona...

Spróbujmy telugu. Przekornie, bo ostatnio goszczony u nas (couchsurving) Bengalczyk powiedział, że nie znosi  filmów telugu. "Rainbow" to historia miłosna z marzeniem o karierze aktorskiej , która ma byc zadośćuczynieniem za klęskę zawodową ojca. Moc cudzych oczekiwań, życie cudzymi marzeniami, znamy to wszyscy. Miłość pełna poświęceń, ale  nieodwzajemniona, jeszcze inna niezauważona.


I ta, która nie może się spełnić w małżeństwie. Trud wyznania jej. Można przebierać.  Plus dwie osoby ograniczone w życiu kalectwem. Czy coś z tego zostanie w pamięci? Może czarno-biały świat widziany przez osobę chorą. Jedyną osobą widzianą w kolorze (jeszcze ze wspomnień) pozostaje w tym świecie osoba ukochana. Zwróciłam też uwagę na modlitwę w postaci klasycznego  tańca i śpiewu przed figurą Nataradży,  Śiwy tańcem stwarzającego świat. Zauważyłam też, że bohaterowie modlą się lub obwiniają o swoje klęski różnych bogów: Ganeśę, Hanumana. Pewne wrażenie na mnie zrobiło święto Holi - budzący radość wybuch kolorów, którymi obsypywany i oblewany jest każdy z uczestników.


Jak smutno wygląda ono oglądane oczyma widzącymi tylko biel, czerń i szarość!

Można sobie darować. Szkoda czasu.

Jeśli chcesz umieścić swój komentarz, skopiuję go pod tekstem. Zapraszam