Sloneczniki

Ek Rishtaa: The Bond of Love (Indie 2001 - hindi)

Ek Rishtaa: The Bond of Love (Indie 2001 - hindi)

07-07-2014
 - tatuś contra syn
Lata temu , gdy oglądałam jeden za drugim filmy bollywoodzkie, szukajać w nich twarzy znajomych aktorów, trafiłam także na ten film. Tak opisywałam go wówczas na wikipedii:

Ek Rishtaa: The Bond of Love (एक रिश्ता, rosyjski: "Uzy Liubwi")

 to Bollywoodzki film z 2001
wyreżyserowany przez Suneel Darshana, autora Dosti: Friends Forever i Barsaat.
W rolach głównych Amitabh Bachchan, Rakhee Gulzar, Akshay Kumar, Karisma Kapoor, Juhi Chawla, Mohnish Behl.
To pierwszy film, w którym Bachchan i Kumar występują razem. Tematem tego dramatu rodzinnego jest kryzys w relacji między ojcem i synem. Film jest obroną wartości rodzinnych, miłości między rodzeństwem, szacunku dla rodziców i trwałości małżeństwa.
IMDb 4,7/10


Vijay Kapoor (Amitabh Bachchan) to cieszący się sukcesem biznesman. Mocną ręką kieruje swoją firmą i rodziną. Szczęśliwy w małżeństwie (Rekha), dumny z czwórki dzieci. Chętnie staje się mentorem dla szukającego jego sympatii, gorliwego w pracy i pochlebstwach Rajesha (Mohnish Behl). Oddaje mu nawet swoją córkę Preety (Juhi Chawla) za żonę. Największą jednak jego dumą i nadzieją jest syn Ajay (Akshay Kumar). Właśnie ukończywszy studia wrócił z USA. Zaczyna pracować w firmie ojca. Ściera się z ojcem, którego doświadczeniu przeciwstawia swoje wykształcenie informatyka. Kryzys między nimi narasta, gdy Ajay wybucha w fabryce ojca atakując obijającego się w pracy szefa związków zawodowych. Ten podburza robotników do strajku. Ojciec ostro okazuje synowi swoje niezadowolenie. Ajay unosi się honorem. Odchodzi z firmy ojca i za pożyczone pieniądze zakłada własną firmę informatyczną. To odejście uraziło ojca. W kłótni wypomina Ajayowi wszystko, co syn mu zawdzięcza, a gdy ten nie chce się z nim potulnie pogodzić, wyrzuca go z domu. Ajay przeprowadza się do swojej ukochanej Nishy (Karisma Kapoor). Wbrew woli jej ojca para bierze ślub. Z bólem, ale zaczynają żyć oddzielnie nie kontaktując się z rodzinami. Do chwili, gdy Ajay dowiaduje się, że że obłudny Rajesh przejął firmę ojca doprowadzając rodzinę do bankructwa...

Film zawiera 8 piosenek skomponowanych przez duet: Nadeem-Shravan: