Sloneczniki

Aa Ab Laut Chalen (Indie 1999 - hindi)

Aa Ab Laut Chalen (Indie 1999 - hindi)

07-07-2014
 - NRI wracajcie do kraju!
Ten film pojawi się tu  już tylko w ramach  kolekcjonerstwa. W ogóle go nie pamiętam , choć pewnie go widziałam w czasie, gdy z przyjemnością trafiałam w filmie na Akshaye Khannę. Tak opisywałam go lata temu na wikipedii:IMDb 5.4/10
(angielski tytuł: Let's Go Back,
rosyjski: Wozwraszczenije domoj)
bollywoodzki dramat romantyczny z elementami musicalu
wyreżyserowany w 1999 roku
przez Rishiego Kapoora.
W rolach głównych wystąpili Akshaye Khanna i Aishwarya Rai. Rajesh Khanna zagrał rolę ojca. Tematem filmu jest rozdarcie między miłością i wiernością rodzinie a pragnieniem bogactwa, sukcesu materialnego. Film przedstawia starcie dwóch kultur: bardziej nastawianej na materializm kultury amerykańskiej i przywiązującej większą wagę do więzi rodzinnych i przyjaźni kultury indyjskiej. Bohaterowie filmu zakochują się, porzucają siebie, jednają się ze sobą.

Rohan Khanna (Akshaye Khanna), bezrobotny wykształcony Indus, wyjeżdża do Nowego Jorku, licząc na lepsze życie, ale Ameryka nie spełnia jego oczekiwań. Jego kolega z dzieciństwa zmienia się w Ameryce i pozostawia Rohana samemu sobie. Rohanowi dzięki pomocy obcych ludzi – Pakistańczyka Patana Sardara (Kader Khan) i indyjskiego Sikha Iqbala (Jaspal Bhatti) – z trudem udaje się znaleźć pracę najpierw taksówkarza, potem pomywacza w restauracji. On z kolei pomaga zrozpaczonej dziewczynie, Pooji, która chce uniknąć przymusowego małżeństwa i nie ma za co wrócić do Indii. Pooja (Aishwarya Rai) zakochuje się w swoim wybawcy, ale Rohan nie zauważa jej miłości.


Pochłania go pragnienie wzbogacenia się w Ameryce. Wpada na pomysł poślubienia indyjskiej dziewczyny z obywatelstwem amerykańskim. Dzięki temu miałby szansę uzyskać "zieloną kartę", umożliwiająca mu dorabianie się w Ameryce. Pooja jest niepocieszona. Pojawia się więc następujący problem: czy Ameryka spełni marzenia Rohana, a jeśli tak, to za jaką cenę?

  1. Yehi hai Pyar Mera dil tera deewana
  2. Aa Ab Laut Chalen
  3. Yaaron Maaf Karna
  4. Jis Desh Men Jai Ganga Behti Hai
  5. Tere Bin Ek Pal