Sloneczniki

Delhii Heights (Indie 2007 - hindi)

Delhii Heights (Indie 2007 - hindi)

18-04-2014
- wyzwolona w czas Holi
Reżyseria:R. Anand Kumar (Jugaad)
draamt miłosny
Premiera: 2007
Język: hindi
IMDb 4.5/10Brakuje mi na naszym blogu  ostatnio indyjskiego filmu, ale tak mną zakręciło (także indyjsko, ale w innej pozablogowej i pozafilmowej formie), że ostatnio nie obejrzałam żadnego filmu. Bardzo już za nimi stęskniona odgrzewam więc z przeszłości znalezione na chybił trafił  danie wcale nienajsmaczniejsze, ale z motywem Delhi i Holi jako czasu wyzwolenia sprzyjającego zdradzie lub nieufności. Tak oto pisałam o tym filmie 5 lat temu na wikipedii:

To bollywoodzki dramat miłosny z 2007 roku z Jimmy Shergill, Neha Dhupią i Om Puri. Madhavan występuje tu gościnnie. Film opowiada historie dwóch małżeństw. Mówi o tym, jak można się rozminąć, zranić kogoś bliskiego brakiem uwagi, szukaniem radości u innych kobiet, jak można zachwiać więzią wątpiąc w żonę, pielęgnować urazy zamiast je wyjaśniać szukając przebaczenia. To także opowieść o wsparciu, jakie może dać rozmowa z zaprzyjaźnionym sąsiadem (Om Puri), z bratem, ze szwagrem. To także hymn na cześć "serca Indii" Delhi, które jest tłem dla tych wydarzeń.

New Delhi. Suhana (Neha Dhupia) i Abi (Jimmy Shergill), dwie gwiazdy marketingu dwóch rywalizujących ze sobą firm przypieczętowują swoją miłość ślubem.Suhana wprowadziwszy się do mieszkania Abiego włącza się w życie wspólnoty mieszkaniowej "Delhi Heights", ludzi, którzy znają siebie od lat, świętują razem i wspierają się w trudnych momentach. Podczas świętowania Holi dochodzi po raz pierwszy do kryzysu w szczęśliwym dotychczas, rozumiejącym się w pół słowa małżeństwie.Abi jest zazdrosny z powodu zmysłowego tańca Suhanyze zdradzającym notorycznie swoją żonę Bobbym. Losy tych dwóch małżeństw krzyżują się ze sobą. Bobby przeżywszy wypadek i strach przed odejściem żony zmienia się. W Abim rośnie nieufność wobec Suhany. Nieszczęśliwe małżeństwo zaczyna budować swoje życie na wzajemnym zrozumieniu, zaś szczęśliwe zaczyna się gubić w podejrzliwości, urazach, unikaniu siebie. Czy Abiemu i Suhanie uda się przetrwać ten kryzys? Czy pomoże im w tym wsparcie zmartwionych ich losem przyjaciół?