Sloneczniki

Bobby (Indie 2002 - telugu)

Bobby (Indie 2002 - telugu)

12-12-2013
- Romeo i Julia Hajdarabadu
wyreżyseroBobby - Romeo i Julia Hajdarabaduwany  przez Sobhana
jezyk telugu
muzyka:Mani Sharma
2002
dramat miłosny z muzyką
W rolach głównych Mahesh Babu, Arti Agarwal, Prakash Raj i Raghuvaran


Tak o tym kolejnym maheshowym  filmie telugu pisałam lata temu na wikipedii (dziś nic nie pamiętam, chyba nic godnego uwagi):
To historia kochanków rozdzielanych wrogością rodzin. W filmie można zobaczyć cytaty scen z "Romeo i Julia" (z Leonardo DiCaprio). Bobby i Nana to Romeo i Julia z Hajdarabadu w Andhra Pradesh.

Hajdarabad.Bobby (Mahesh Babu) spotyka Nanę (Aarti Agarwal) na dyskotece w dzień św. Walentego, w święto zakochanych. Reflektor wśród roztańczonych nastolatków wyławia przypadkowo twarz chłopca i dziewczyny, od których oczekuje się, że jeszcze przed chwilą obcy sobie, zatańczą razem na oczach wszystkich. Bobby tańczy z papierosem w ustach. Wyzywająco, zuchwale. Przyciąga uwagę Nany. Intryguje ją. Zaciekawiony szuka jej. I znajduje w domu wroga swojego ojca. Ze względu na nienawiść między rodzinami nie ma wstępu do domu Nany. Pojawia się więc na przyjęciu w masce. Jego zuchwała miłość porywa Nanę, ale jej rodzina przeciwstawia się. Bobby długo nie daje się sprowokować zaczepkom brata Nany, ale gdy ten zabija jego przyjaciela, wybucha gniewem. Zabija go w bójce. Miasto ogarnia wojna. Na ulicach płoną opony. Dochodzi do strzelaniny. Rodziny zakochanych walczą ze sobą...


Motyw miłości wbrew nienawiści rodzin, z których pochodzą młodzi pojawia się też w Zamaana Deewana, Hungama, Qayamat Se Qayamat Tak, Aaja Nachle. W Indiach Romeo i Julii z naszej kultury odpowiadają postacie Layli i Majnuna.