Sloneczniki

Aalwar (Indie 2007 - tamilski)

Aalwar (Indie 2007 - tamilski)

02-11-2013
- udając boga wystawię wam rachunek
Reżyseria:Chella
Język: tamilski
Muzyka:Srikanth Deva
gatunek: thriller
Premiera: 2007

ஆழ்வார்To nadal w ramach moich wspominek tego, czym się pasłam przed laty, opisując to na wikipedii. Ostatnio opisywałam Ajitha w filmach z podwójnymi (Villain, Attahasam), a nawet potrójnymi rolami (Godfather. Varalaaru). Zastanawiałam się, czy widziałam Aalwara z z Ajithem w rolach  człowieka i porządkujących świat rzekomo bogów? W wikipedii sprawdziłam - tak.  Jak za mgłą zobaczyłam sylwetki odgrywanych bogów i obrazy krwi, zemsty. Ale jeśli go nawet nie pamiętam, to jak go polecać? Oto co o nim pisałam z pięć lat temu.

Akcja filmu rozgrywa się w Ćennaj. Przed posterunkiem policji znaleziono ciężarówkę ze zwłokami trzech przestępców. Zarówno policja, jak i mafia gorączkowo poszukuje zabójcy. Świadkowie zeznają, że przestępcy zostali ukarani śmiercią przez boga Ramę. Aby zapewnić sobie bezpieczny przejazd, przemytnicy bimbru w Maduraj porywają autobus z dziećmi. Dochodzi do wypadku i dzieci pochłania ogień, co powoduje rozpacz rodzin. Zleceniodawca przemytu poznaje przed śmiercią ból swoich ofiar. Płonie żywcem podpalony przez niebieskoskórego boga Krysznę. Świadkowie zabójstw wierzą, że to sami bogowie – Rama i Kryszna – wcielają się w kogoś, aby pomścić krzywdę bezbronnych. Policja w sklepach z rekwizytami teatralnymi poszukuje śladów człowieka (Ajith Kumar), który morduje, przebierając się za hinduskich bogów..
. 
Tematem filmu jest rozprawa z przemocą metodą "oko za oko". Aalwar (Ajith Kumar) zabija przestępców przedstawiając się zabijanym jako karzący ich za grzechy Bóg.


PIOSENKI
* Solli Tharava
* Pidikkum
*Anbulla Kadhali
*Pallandu
* Mayile Mayile