Sloneczniki

7/G Rainbow Colony (Indie 2004 - tamilski)

7/G Rainbow Colony (Indie 2004 - tamilski)

02-11-2013
- wspomnienie pewnej historii miłosnej

Reżyseria: Selvaraghavan (Kadhal Konden, Pudhu Pettai, Aadavari Matalaku Ardhalu Verule, Mayakkam Enna, Aayirathil Oruvan)

Scenariusz: Selvaraghavan

Muzyka: Yuvan Shankar Raja (Happy)

Zdjęcia: Arvind Krishna

Nagrody: 2 (za muzykę i debiut, rolę - )

Remake: w hindi, bengalskim, kannada, oriya

Język:tamilski

Premiera:2004

Ocena: IMDb 7.1/10

Bawię się zdjęciami, wspomnieniami, ciąg dalszy przenoszenia z wikipedii moich wpisów sprzed kilku lat. Do dziś pamiętam, ze film mnie bardzo poruszył, niektóre jego obrazy do dziś mam przed sobą. Z przyjemnością przypomniałam sobie sceny z filmu wracając do jego piosenek. Na wikipedii pisałam o nim tak:

Film , który spotkał się z uznaniem krytyki i cieszył się popularnością wśród widzów, opowiada prawdziwą historię miłości chłopca i dziewczyny,

pochodzących z bardzo różnych światów, miłości, zwalczanej przez rodziców dziewczyny, miłości, która przemieniła nieudacznika w kogoś, kto znalazł dla siebie miejsce w społeczeństwie.

Rainbow Colony. Dzielnica ubogich. Kathir (Ravi Krishna) to obibok. Dni spędza z kumplami. Paląc, popijając, wodząc oczyma za dziewczynami. Od czasu do czasu wdając się w bójki. Gdy kolejny raz zawala egzaminy, ojciec bijąc go, wyrzuca mu rozżalony, że "przepala i przepija jego krwawicę, że ojciec musiałby chyba umrzeć, aby Kathir mógł poczuć, co znaczy ciężar utrzymywania rodziny i odpowiedzialność za swoje życie". Pewnego dnia do mieszkania sąsiadów wprowadza się konserwatywna, zbankrutowana rodzina hinduska. Ich córka Anitha (Sonia Agarwal) studiuje matematykę. Kathira urzeka dziewczyna.
Swoje zainteresowanie okazuje jednak zaczepkami, peszącymi ją uwagami, kpiną. Różni ich bardzo wiele.Ona zawsze z książką, on z butelką piwa. Gdy pewnego dnia Kathir odważa się jednak wyznać jej swoją miłość, Anitha nie zrozumiawszy go, oskarża go o napastowanie.Kathir przeżywa poniżenie podczas przesłuchania na policji. Od tej chwili jego niema miłość do Anithy staje się przedmiotem kpin i żartów ludzi z Colony Rainbow. Wyśmiany, pobity przez ludzi nasłanych przez narzeczonego Anithy Kathir wzbudza w niej najpierw współczucie, a z czasem miłość.Gdy rodzice Anithy dowiadują się o łączącym ich uczuciu, nagle opuszczają Rainbow wywożąc ze sobą Anithę
...Autorem muzyki jest Yuvan Shankar Raja. Film zawiera 7 piosenek.

  1. "Kanaa Kaanum" – Harish Raghavendra, Madhumitha, Ustad Sulthan Khan
  2. "Ninaithu Ninaithu" (4:34) – Shreya Goshal
  3. "Idhu Porkkalama" – Harish Raghavendra
  4. "January Madham" – Madanghi, Kunal
  5. "Kan peasum Varthaigal" – Karthik
  6. "Naam Vayathukku" – Unnikrishnan, Yuvan Shankar Raja, Shalini, Ganga
  7. "Music of Joy" – Yuvan Shankar Raja
  8. "Theme Music" (3:19) – Yuvan Shankar Raja