Sloneczniki

Mr Perfect (Indie 2011 - telugu)

Mr Perfect (Indie 2011 - telugu)

23-10-2013
- być sobą, czy zmienić się dla kogoś?

Reżyseria: Dasaradh (Santosham, Sri)
Scenariusz: Dasaradh
Muzyka: Devi Sri Prasad (Kanthaswamy)
Zdjęcia: Vijay K. Chakravathy (Bommarillu)
Język: telugu
Premiera: 2011
Ocena: IMDb 6.9Vicky (Prabhas) od dziecka czuje się przymuszany do spełniania oczekiwań ojca (Nasser). Ma ustępować innym rezygnując ze swoich potrzeb. Z tych doświadczeń wyrasta decyzja: będę żyć dla siebie, robić tylko to, co chcę.  I z taką postawa Vicky wchodzi w dorosłość. Mieszka  w  Australii zabiegając o fundusze na stworzenie własnej firmy produkującej gry komputerowe.  Vicky żyje swoimi marzeniami, ambicjami, więc nie pasuje mu pomysł zmiany tego życia. Jednak wezwany przez rodziców posłusznie przybywa do Indii, gdzie dowiaduje się, że ojciec pragnie, by Vicky poślubił córkę jego przyjaciela Priyę (Kajal Agarwal). Ani Priyi ani Vikiemu nie podoba się aranżowane przez rodziców małżeństwo. Jednak powojowawszy trochę ze sobą
 Priya i Vicky zaprzyjaźniają się.
Obie rodziny mają nadzieję na zaręczyny,
i dziewczyna marzy o ślubie,
ale
Vicky ku  ich zaskoczeniu  nie chce się żenić i wraca do Australii. Tam spotyka kogoś, kto  w przeciwieństwie do Priyi nie niepokoi  go postawą nadmiernego wyrzeczenia się siebie w imię miłości do niego. Maggie (Tapsie Pannu) jest bardzo podobna do niego. Kapryśna, nastawiona na swoje potrzeby,
 ambitna i nowoczesna. Razem tworzą idealną parę. Vicky zakochuje się. Rodzinna uroczystość ma być okazją do zjednania sobie niechętnego mu ojca Maggie (Prakash Raj). W tym zadaniu pomaga mu Priya..
..Do wiecznego tematu Indii - aranżowane małżeństwa, konflikt postaw wobec nich młodszego i starszego pokolenia - dodano tu pytanie, na ile powinniśmy, na ile chcemy ze względu na potrzeby kochanej osoby rezygnować z własnych potrzeb. Ile możemy z siebie poświęcić jednocząc się w MY, ale i nie przestając być JA?  Pytaniem pytaniem, a film jest lekką komedią romantyczną z motywem NRI i zwycięstwem tradycyjnych wartości (sari nad dżinsami i aranżowanego przez rodziców małżeństwa). W Mr Perfect  króluje Prabhas.
Nie widziałam go od kilku lat (przedtem w Chakram, Varsham, Chakrapathi, Yogi, Munna, Paurnami, Bujjigaadu). Tu to bije się, to stroi minki w komediodramacie, w którym głosi się, że  jeśli ego nie pozwala na przeprosiny, rodzina rozwala się i że w relacjach nawet przegrana jest zwycięstwem, bo wtedy dostaje się miłość. Na pocieszenie?


PIOSENKI:
Rao Gari Abbai
Chali Chali Ga
Ningi Jaaripadda
Dol Dol Dol Bhaje
Mora Vinara
Aakasam Badhalaina
Aggipulla Lanti
Badhulu Thochanai
Light Theesko